Obec Milčice
Obec Milčice

Volby do zastupitelstva obce 23. a 24. září 2022

Volby do zastupitelstev obcí a Senátu se konají 23. a 24. září 2022. Volební místnost najdete v 1. patře OÚ Milčice v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Jak správně volit, aby byl Váš hlas platný, najdete v detailu zprávy, případně v modré obálce, kterou jste dostali do schránky.

Váš hlasovací lístek je nutné upravit jedním z uvedených způsobů:

  1. Označit křížkem ve čtverečku před názvem volební strany pouze jednu volební stranu. Tím je dán hlas kandidátům této volební strany v pořadí dle hlasovacího lístku v počtu, kolik členů zastupitelstva obce má být voleno. Pokud volič označí křížkem volební stranu, neoznačuje již v této volební straně konkrétní kandidáty. K označení kandidátů u této volební strany se v takovém případě nepřihlíží.

  2. Označit v rámečcích před jmény kandidátů křížkem toho kandidáta, pro kterého hlasujete. Lze označit tolik kandidátů, kolik členů zastupitelstva obce má být zvoleno. Zastupitelstvo naší obce by mělo mít vždy alespoň 7 členů - jak je uvedeno na volebním lístku. Takový počet zastupitelů by měl být zaškrtnutý, pokud zvolíte tento způsob volby. 

  3. Kombinovat oba způsoby a označit křížkem jednu volební stranu a dále v rámečku před jménem kandidáta další kandidáty z libovolných ostatních volebních stran. V tomto případě je dán hlas jednotlivě označeným kandidátům. Z označené volební strany je dán hlas podle pořadí na hlasovacím lístku pouze tolika kandidátům, kolik zbývá do počtu volených členů zastupitelstva. V naší obci máme však pouze jednu kandidující stranu, proto je tento způsob bezpředmětný. 

Volič musí dbát na to, aby do úřední obálky vložil pouze jeden hlasovací lístek, jinak je hlas voliče neplatný. Při souběhu voleb musí být hlasovací lístek vložen do úřední obálky téže barvy, jinak je hlas voliče neplatný.

Neplatné jsou rovněž hlasovací lístky, které nejsou na předepsaném tiskopise, hlasovací lístky, které jsou přetržené, a hlasovací lístky, které nejsou vloženy do úřední obálky.

Volič musí ve volební místnosti prokázat svou totožnost a státní občanství České republiky, jinak nebude k volební urně připuštěn. 

  • platným občanským průkazem,
  • platným cestovním pasem České republiky,
  • jde-li o cizince, průkazem o povolení k trvalému pobytu nebo potvrzením o přechodném pobytu (od 2. 8. 2021 osvědčením o registraci).

Volič hlasuje tak, že úřední obálku s vybraným hlasovacím lístkem vloží před okrskovou volební komisí do volební schránky.

S voličem, který nemůže upravit hlasovací lístek pro tělesnou vadu, nemůže číst nebo psát, může být v prostoru pro úpravu hlasovacích lístků přítomen jiný volič, ne však člen okrskové volební komise, a hlasovací lístek za něho upravit a vložit do úřední obálky, popřípadě i úřední obálku vložit do volební schránky.

Více informací, jak správně volit, získáte ve Vašich modrých obálkách nebo zde:

https://www.mvcr.cz/volby/clanek/informace-o-zpusobu-hlasovani-ve-volbach-do-zastupitelstev-obci-v-roce-2022.aspx

Datum vložení: 19. 9. 2022 7:55
Datum poslední aktualizace: 19. 9. 2022 8:21
Autor: Správce Webu

Život v obci

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
1
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4
1
5 6

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Čím déle vlaštovky u nás v říjnu prodlévají, tím déle pěkné a jasné dny potrvají.

Pranostika na akt. den

Teplý říjen - studený listopad.

Další

Aplikace V OBRAZE

Aplikace V Obraze

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci–V OBRAZE.

Volně ke stažení:Google play
App store

Podlipansko

Podlipansko

Nezisková organizace MAS
Podlipansko

Geoportál

Geoportal