Zápach kouře

Vážení občané, zápach kouře v naší obci pochází podle Českého hydrometerologického ústavu z požáru v Českém Švýcarsku. Nyní raději nevětrejte a zachovejte klid, než se situace zlepší. Děkujeme.

Hasiči v Česku evidují od rána velký počet volání s nahlášením zápachu kouře nebo dýmu. Zaznamenali je třeba v Praze nebo také v Pardubickém kraji.

Občany žádají, aby v tomto specifickém případě zvážili, zda na tísňové linky volat, pokud nevidí třeba plameny. Vzhledem k povětrnostním podmínkám lze totiž cítit kouř na desítky kilometrů daleko. Lidem doporučují omezit větrání.

Silný vítr a rozsáhlý požár, který se z Národního parku České Švýcarsko rozšířil do okolního Hřenska na Děčínsku, kde muselo být v úterý ráno evakuováno asi 50 lidí z pravého břehu Kamenice, zapříčinil zápach kouře prakticky ve všech koutech západu Česka.

Datum vložení: 26. 7. 2022 8:18
Datum poslední aktualizace: 26. 7. 2022 8:21

Když pálí srpen, bude pálit i víno.

Svaté Helence pletou ženci věnce.