Sadští policisté se spojí s Policií v Nymburku

Vážení občané, k 1.2.2022 došlo ke spojení policistů sloužících v Sadské s policisty Obvodního oddělení Policie v Nymburce. Toto opatření bylo nutné přijmout vzhledem k dlouhodobě nepříznivému vývoji personálního stavu. Výkon služby v přilehlých obcích zůstane zachován. Více informací v detailu zpr.

Vážení občané, k 1.2.2022 došlo k organizačním změnám a ke spojení policistů sloužících v Sadské s policisty velkého a stabilního Obvodního oddělení Policie v Nymburce. Toto opatření bylo nutné přijmout vzhledem k dlouhodobě nepříznivému vývoji personálního stavu. Výkon služby v přilehlých obcích je i nadále plně zachován a právě spojení s velkým oddělením umožňuje plánovat síly a prostředky tak, aby nedošlo k omezení poskytovaných služeb a snížení bezpečnostního standardu občanů. Občané Vašich obcí mají nyní několik možností, jak kontaktovat Policii České republiky:

• V případě bezprostředního ohrožení či nějaké akutní události samozřejmě funguje linka 158, na které se jim bude věnovat operační důstojník, který má nejlepší přehled o rozmístění hlídek v terénu a po vyhodnocení situace dokáže nejefektivněji zajistit přítomnost hlídky na místo události.
  • V budově Obvodního oddělení Sadská budou i nadále v pracovní době (Po-Pá 7:30 - 15:30) přítomni policisté, kteří zpracovávají trestné činnosti, a to primárně kauzy z území blízkých obcí, tedy i nadále budou občané mít možnost vyřizovat část věcně a místně příslušné agendy tam, kde byli doposud zvyklí.
  • V neposlední řadě je ke komunikaci přímo v budově Obvodního oddělení v Sadské zřízen tzv. POL-POINT, který je občanům k dispozici NON-STOP. Možnosti této technologie jsou obrovské, proto si v této souvislosti dovolím si Vaší pozornosti doporučit webové stránky POL POINT – kontaktní místo policie – Policie České republiky, kde jsou jednotlivé způsoby komunikace podrobně popsány. V zásadě dnes občan ke kontaktu s policistou nepotřebuje ani do takto vytvořeného bodu dojít, ale postačí mu chytrý telefon a internetové připojení v jeho obývacím pokoji.

S úctou

plk. Mgr. Marek Šmíd, ředitel územního odboru

Datum vložení: 22. 2. 2022 9:15
Datum poslední aktualizace: 22. 2. 2022 9:18

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

O svaté Anselmeně semeno do země.